Zaloguj się lub zarejestruj konto w serwisie

Sterowanie maszyn CNC

Autor: admin Data: 2017-12-28 16:12:07

Sysystem sterowania to element niezbędny każdej obrabiarki CNC. Jednak od stopnia zaawansowania systemu zależą możliwości każdego urządzenia. Najprostsze z nich pozwolą ci na załadowanie ścieżki narzędzia pliku, a także start obróbki. To niewiele w porównaniu do rozbudowanych systemów, które są w stanie na przykład przeprowadzić symulację jeszcze przed rozpoczęciem obróbki właściwej, a także zmienić ustawienia trasy czy innych parametrów.

 

sterowanie maszyn cnc

Jednak gotowa ścieżka narzędziowa nie jest koniecznym formatem wejściowym pracy. Korekta średnicy narzędzia może być stworzona przez wbudowany w maszynę CNC moduł CAM bezpośrednio na podstawie obrysów i szkiców z oprogramowania wektorowego takiego jak Corel, Designer czy AutoCad. Ważnym czynnikiem jest również zastostosowany sterownik cnc - https://www.akcesoria.cnc.info.pl/241-sterowanie-maszyn-cnc/sterowniki-maszyn-cnc

Można tam wybrać:

- zewnętrzną lub wewnętrzną korekcję średnicy narzędzia,

- obróbkę współbieżną lub przeciwbieżną,

-kieszenie z wykrywaniem wysp,

- wycinanie wieloetapowe,

- docinanie naroży frezami grawerskimi,

- zadawanie początków i kolejności obróbki,

- obsługę różnych kształtów narzędzi,

- zagłębianie pionowe, po rampie, helikalne i boczne.

 

frezy

Istnieje także edytor, który pozwala na rysowanie, a także poprawianie wykonywanych projektów. Można tam wybierać z szeregu różnych czcionek jednoliniowych z polskimi znakami, a także czcionek TTF Windows. Jest tam również moduł umożliwiający automatyczne nadawanie kolejnych numerów. System pozwala także na modelowanie krzywizny powierzchni materiału. Jest to dość nietypowa opcja umożliwiająca grawerowanie na stałej głębokości – zarówno na materiałach wypukłych, jak i pokrzywionych. System sterowania Kimla obsługuje interpolowaną i indeksowaną czwartą oś obrotową w trybie symultanicznym, co pozwala na obróbkę powierzchni o kształcie walca.

 

sterowanik maszyn cnc

Obsługuje nawet do 16 osi interpolowanych, w tym:

 - podwójny napęd bramy,

- 4 oś na wrzecionie,

- sterowanie nożem aktywnym i piłą,

- nóż aktywny,

- obsługa maszyn 5-cio osiowych.

 

Jeśli będziemy mieli do wykonanie obróbkę trudnych kształtów 3D możemy użyć plików ISO CNC, które można wygenerować przez dowolny system CAM. Co ważne – w czasie obróbki cały czas mamy dostęp do pełnej wizualizacji, dzięki czemu z łatwością możemy uniknąć błędów i niedokładności, a także ciągle obserwować postęp i widzieć jak dużo czasu zostało do końca pracy.

 

akcesoria cnc

Artykuł dostarczył sklep Akcesoria.cnc.info.pl oferujący produkty z kategorii armatura pneumatyczna - https://www.akcesoria.cnc.info.pl/972-pneumatyka/armatura-pneumatyczna

Brak komentarzy!
kod